top of page

ZAJÍMAVOSTI V OKOLÍ

Pňovanský železniční most

Pňovanský železniční most se stal nedílnou součástí hracholuské přehrady. Mezi roky 2018 a 2019 probíhala jeho rekonstrukce a nyní mají turisté možnost most dokonce po lávce přejít. 

most.png
zelezniční most

Plzeň

Metropole Plzeňského kraje nabízí velké množství památek, muzeí, divadel, galerií, velkou zoologickou a botanickou zahradu a v neposlední řadě spoustu příležitostí k ochutnání slavného plzeňského piva.

DSC_0378.JPG
plzeň

Zřícenina hradu Buben

Zřícenina Buben se nachází 3 kilometry od našeho kempu. Nachází se na pravém břehu řeky Mže. Hrad byl založen před rokem 1379. Po vstupu branou se Vám otevře rozlehlé nádvoří, lemované po obou stranách vysokou zdí a na severozápadní straně uzavřené troskami hradního paláce.

01-02-21-0141.jpg
buben

Kladruby

Kladruby leží v údolí řeky Úhlavky, která je přímo ideálním místem pro odpočinek a rekreaci, jak aktivní, tak i pasivní. Kulturní ikonou Kladrub je zdejší klášter, jehož historie se datuje k roku 1115 a v jehož prostorách se každoročně v letních měsících pořádají koncerty vážné hudby (Kladrubské hudební léto) a další kulturní akce.

kladruby-big.jpg
kladruby

Sportovní letiště

Jako vhodný výlet pro celou rodinu doporučujeme nedaleko situované letiště, kde se pořádají různé předváděcí akce letadel, tunningové párty vyšperkovaných automobilů, dobové válečné dny s rekonstrukcí bojů o letiště a další zajímavosti.

001144_51_013609.jpg
letiště

Vojenské bunkry

Okolí města Stříbro je navštěvováno především kvůli vojenským bunkrům z dob 1. poloviny 20. století. Některé bunkry jsou pod vodní hladinou přehrady blízko Vranova. Jeden bunkr se dokonce nachází vedle nástupního mola lodní dopravy zastávky Vranov.

IMG_0875.jpg
bunkry

Stříbro

Historické jádro města se táhne na ostrožně vybíhající do hlubokého údolí řeky Mže a spolu s okolními zalesněnými stráněmi vytváří romantický celek. Stavbou, která město proslavila, je bezesporu zdejší renesanční radnice či Husitská bašta.

8814471568_707287aa46_b.jpg
stříbro

Mariánské Lázně

Mariánské Lázně jsou druhými největšími českými lázněmi, s velkým bohatstvím minerálních pramenů. Hlavní lázeňskou promenádou a významnou stavební památkou je pseudobarokní litinová kolonáda z roku 1889, před níž se velké pozornosti těší proslulá zpívající fontána.

istockphoto-1273941021-612x612.jpg
mariánskélázně

Konstantinovy Lázně

Konstantinovy Lázně právem náleží k významným místům Plzeňského kraje, který se může pyšnit jedinou lázeňskou oázou na svém území, nedotčené krajiny prosycené vývěry minerálních kyselek. Nalezneme zde řadu historických památek a zajímavých míst, které nám dovolí sledovat stopu člověka od pravěku přes středověk až po současnost.

konstlazne-big.jpg
konstantinovylázně

Recepce kempu | Check-in | Check-out

ddd

bottom of page